Żyjemy dzisiaj bardzo szybko, z każdej strony dociera do nas ogromna ilość bodźców, a pęd życia i jego nieprzewidywalność sprawia, że bardzo często poziom kortyzolu utrzymuje się w naszym organizmie na bardzo wysokim poziomie.

Gdy stan taki trwa chwilę, nasz organizm wie jak samodzielnie obniżyć jego poziom, problem zaczyna się, gdy stres trwa dłużej, a co za tym idzie wyrzut adrenaliny i kortyzolu z czasem zamiast nas motywować do działania, powoduje stan zapalny.

Twoje ciało jest bardzo mądre i z pewnością pokaże Ci, że tak się dzieje.

Zmiany skórne, alergie, bóle głowy, szyi i karku, szumy uszne i inne to wszystko może stanowić dla Ciebie sygnał ostrzegawczy, wysyłany prostu z Twojego wnętrza. Wówczas nie pomogą maści i tabletki. Oczywiście w jakimś stopniu pomogą, ale tylko zmniejszą objawy – nie wyeliminują przyczyny. Potrzebne jest skuteczne rozładowanie emocji i wyciszenie Twojego organizmu.

Z własnego doświadczenia wiem, że często łatwo coś powiedzieć niż faktycznie zrobić, miej jednak świadomość, że nikt inny nie zadba o Twoje ciało tak jak Ty!

Zacznij o małych kroków

Zatrzymaj się i zastanów, co możesz zrobić dla siebie, aby znaleźć przestrzeń na herbatę z samą sobą, na świadomy i spokojny oddech, na uważność dla siebie samego. Świetnym wsparciem może być dla Ciebie herbata z melisy, zamknięcie oczu i głęboki oddech do żeber, tak aby aktywować przeponę.

“Zatrzymaniem” może być też “obieranie ziemniaków”, 10 minut spaceru, czy masażu przed lustrem – kiedy pozwolisz sobie nie myśleć o niczym. Dodatkowo dotyk ma magiczną moc, uwalniania i uspokajania, wystarczy przyłożyć dłonie do twarzy, nawet jeśli będą to 2-3 minuty rano, daj sobie ten czas tylko dla siebie! To małe cegiełki budują wielkie rzeczy.

Życzę Ci jak najwięcej chwil tylko dla siebie.
Aneta Hregorowicz-Gorlo

Ekspertka:
Aneta Hregorowicz-Gorlo
https://www.instagram.com/facemodeling_academy/

BeActiveTV również w sklepach: