Sprzątanie, gotowanie, wyprawy po prezenty i cała ta okołoświąteczna logistyka naprawdę potrafią przyprawić o zawrót głowy. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, na to, by nie tylko przetrwać Święta bez uszczerbku na zdrowiu, lecz także… autentycznie się nimi cieszyć!

Aby Ci w tym pomóc przygotowaliśmy dla Ciebie 20 pozytywnych afirmacji, dzięki którym odzyskasz wewnętrzną równowagę i nieco obniżysz świąteczną gorączkę.

Afirmacja – co to znaczy?

Pozytywna afirmacja to nic innego, jak zdanie w formie twierdzącej, które odnosi się do Ciebie, Twoich potrzeb lub otaczającego Cię świata. Chodzi tu o to, by mówić o rzeczach, których pragniesz lub są dla Ciebie ważne w taki sposób, jakby było one już faktem.

Załóżmy, że zależy Ci na tym, by w codziennym życiu cieszyć się większą pewnością siebie i łatwiej nawiązywać nowe znajomości. Teraz wypowiedz te dwa zdania:

Zdanie numer 1: „Chciałabym być bardziej pewna siebie i mieć więcej przyjaciół”.

Zdanie numer 2: „Jestem wartościowa, a moje zdanie jest ważne. W pełni zasługuję na miłość oraz przyjaźń”.

Widzisz i (co najważniejsze) czujesz różnicę w energii i znaczeniu, jakie niosą ze sobą te dwa zdania? Przyznasz chyba, że drugie z nich jest zdecydowanie bardziej motywujące i dodające wewnętrznej mocy? To jest właśnie siła, która drzemie w pozytywnej afirmacji!

Jak działa afirmacja

Czy więc afirmacje działają cuda? Zdecydowanie nie! Nie są też związane z żadną religią. Warto je traktować jako codziennych pomocników, którzy wspierają Cię w dostrzeganiu tego, co… było w Tobie lub wokół Ciebie od samego początku! Jednak to od Ciebie w ogromnej mierze zależy, co chcesz zobaczyć i czy wolisz widzieć świat w jasnych, czy ciemnych barwach. Pozytywne afirmacje pozwalają Ci po prostu skupić uwagę na tym, co jest dla Ciebie ważne!

Jak praktykować afirmacje?

Prawda jest taka, że… nie ma jednej skutecznej i właściwej metody, by praktykować afirmacje. Możesz je wyśpiewywać, napisać i czytać na głos lub mówić do lustra. To od Ciebie zależy, która z tych opcji odpowiada Ci najbardziej i jest Tobie najbliższa. Jednak, niezależnie od metody, warto żebyś zadbała o to, by pozytywne afirmacje stały się Twoim nawykiem.

Aby go zbudować, możesz na przykład przeznaczać na afirmacje 5-10 minut codziennie tuż po przebudzeniu. Nic nie stoi na przeszkodzie, byś praktykowała je leżąc, siedząc z zamkniętymi oczami lub… chodząc. Sama sprawdź, która z tych metod najlepiej do Ciebie przemawia. Ważne jest, by nikt Ci wtedy nie przeszkadzał i byś mogła w tym czasie skupić się tylko na sobie.

Pozytywne afirmacje na święta

Wiemy, że w ferworze przygotowań możesz zwyczajnie nie mieć czasu na wyszukiwanie lub wymyślanie własnych pozytywnych afirmacji na święta. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie 20 z nich, które pomogą Ci odnaleźć spokój, radość i moc w nawet najbardziej zabieganym czasie.

20 pozytywnych afirmacji na święta

Kocham i jestem kochana – mam wokół siebie ludzi, którzy dobrze mi życzą.

afirmacje świąteczne

Jestem zdrowa i spokojna, a los mi sprzyja.

afirmacje świąteczne

Mam wszystko, czego potrzebuję, by osiągnąć wymarzone cele.

afirmacje świąteczne

Zasługuję na miłość, przyjaźń i szczęście.

afirmacje świąteczne

Jestem dobra, mądra i ważna.

pozytywne afirmacje

Jestem wdzięczna za całe dobro, które spotyka mnie w życiu.

pozytywna afirmacja

Podczas świąt pielęgnuję w sobie spokój i wewnętrzną równowagę.

afirmacje świąteczne

Cieszę się obecnością bliskich i wybaczam im drobne potknięcia.

afirmacje świąteczne

Czuję, jak wypełnia mnie świąteczna radość i dzielę się nią z bliskimi.

święta

Moje potrzeby są równie ważne, co potrzeby innych.

afirmacje świąteczne

Pozwalam sobie na odpoczynek i regenerację – dbam o czas tylko dla siebie.

afirmacje świąteczne

Jestem wystarczająca i zasługuję na wszystko, co najlepsze.

afirmacja

Mój dom jest miejscem wypełnionym miłością, szczęściem i dobrą energią.

afirmacje świąteczne

Mam wpływ na to, jak wyglądają moje Święta.

święta

Zadowalanie wszystkich wokół nie jest moim zadaniem.

afirmacja

Pozwalam sobie na błędy i potknięcia.

afirmacja

Cokolwiek mnie dziś spotka – powitam to ze spokojem i ufnością.

Nie muszę być perfekcyjna – jestem sobą i to jest piękne.

pozytywne afirmacje

Kocham siebie i jestem dla siebie dobra.

afirmacja świąteczna

Celebruję każdą świąteczną chwilę i cieszę się tym czasem.

święta

Wszystkiego świątecznego!

Kochana!

W te Święta życzymy Ci, byś pamiętała, jak niesamowita i ważna jesteś. Żebyś znalazła też chwilę, by zatrzymać się w tym pędzie i pobyć sam na sam ze sobą i swoimi potrzebami. W końcu są one równie ważne, jak potrzeby Twoich bliskich.

Nie zapominaj też o tym, jak wiele masz w sobie siły, odwagi i piękna. Wiemy, że z ich pomocą możesz osiągnąć absolutnie wszystko, co sobie zamarzysz! Czasami jedyne, co musisz zrobić, to im zaufać. Przy okazji dziękujemy Ci też, że walczysz z nami o lepszą wersję siebie i czynisz Chodagang tak bardzo wyjątkowym!

Mamy też nadzieję, że nasze afirmacje pomogą Ci odnaleźć spokój i radość w te Święta! A jeżeli chciałabyś poznać jeszcze więcej naszych świątecznych porad, przepisów i wskazówek, to już teraz pobierz e-book FIT ŚWIĘTA.

Dowiesz się z niego, jak przeżyć ten czas bez stresu oraz dodatkowych kilogramów, za to w towarzystwie przepysznych tradycyjnych potraw w nieco odmienionej formie! Zapewniamy, że to pozycja obowiązkowa na Twojej świątecznej liście lektur!

BeActiveTV również w sklepach: