Dzień dziecka już za nami, ale ja jestem zdania, że wewnętrzne dziecko powinniśmy pielęgnować w sobie przez cały rok. W końcu wszyscy pamiętamy, jak to jest żyć beztrosko, szczęśliwie i bez „dorosłych zmartwień”. Pamiętamy popołudnia spędzone na działce i godziny spędzone w kąpieli z pianą. Tęsknimy za zabawą, brakiem odpowiedzialności i czasem na przyjemności… I właśnie tego ostatniego nigdy nie powinniśmy sobie odmawiać! Dziś mam dla Ciebie kilka pielęgnacyjnych porad, dzięki którym znów poczujesz się jak dziecko. Co powiesz na zabawę w masowanie twarzy, szczotkowanie ciała i pielęgnację włosów na różne sposoby? 

Masowanie twarzy 

Masowanie twarzy podczas codziennej pielęgnacji może przynieść wiele korzyści, takich jak poprawa krążenia krwi, rozluźnienie mięśni, zwiększenie wchłaniania produktów pielęgnacyjnych i ogólnie poprawa kondycji skóry. A przy okazji… to takie przyjemne! Poznaj kilka technik masażu, które umilą codzienną pielęgnację:

Delikatne pukanie: Rozgrzej dłonie, a następnie delikatnie stukaj palcami w twarz, zaczynając od czoła i przechodząc do policzków, nosa i brody. Powtarzaj ten ruch przez kilka minut, aby pobudzić krążenie i przygotować skórę na dalsze działania.

Gładzenie: Stosuj delikatne, płynne ruchy, przesuwając palce od środka twarzy na zewnątrz. Zaczynaj od brody, przechodź do policzków, nosa, a następnie czoła. Powtarzaj ten ruch przez kilka minut, aby zrelaksować mięśnie i pobudzić krążenie.

Redukowanie napięcia: Użyj końców palców, aby delikatnie naciskać na różne obszary twarzy, wykonując małe, okrężne ruchy. Skup się na obszarach, które są szczególnie napięte, takich jak linie żuchwy, czoło i okolice nosa. To pomoże rozluźnić mięśnie i zredukować napięcie.

Masowanie skroni: Stosuj delikatny nacisk i wykonuj okrężne ruchy na skroniach palcami lub kciukiem. To może pomóc redukcji bólu głowy.

Masowanie oczu: Delikatnie stukaj palcami wokół oczu lub korzystaj z końców palców, aby wykonywać małe, okrężne ruchy wokół oczodołów. To pomoże złagodzić obrzęki.

Pamiętaj, że podczas masażu twarzy należy być niezwykle delikatnym i unikać zbyt dużego nacisku, który może prowadzić do niechcianych podrażnień skóry. Zaproponowane techniki masażu twarzy możesz wykonywać „na sucho”, ale zalecam użyć serum lub kremu beBIO, który nada gładkości wykonywanym ruchom i przy okazji zatroszczy się o odpowiednie nawilżenie cery.

Szczotkowanie ciała

Szczotkowanie ciała na sucho jakiś czas temu stało się szalenie modne, ale to dawna technika, która niesie wiele korzyści dla naszej skóry i co najważniejsze, jest całkowicie NATURALNĄ metodą! Dla początkujących w tym temacie również mam kilka wskazówek: 

Wybierz odpowiednią szczoteczkę: Wybierz szczoteczkę wykonaną z naturalnych włókien, takich jak szczecina dzika lub włókna roślinne. Znajdziesz je między innymi w naszym asortymencie sklepu beBIO. Unikaj szorstkich szczotek, które mogą podrażniać skórę. Szczoteczka powinna mieć odpowiedni rozmiar i kształt, aby łatwo dostosować się do konturów ciała. Wybierz najwygodniejszą dla siebie. 

Wykonuj ruchy w kierunku serca: Rozpocznij szczotkowanie od stóp i wykonuj ruchy w kierunku serca. Stosuj lekkie, okrężne ruchy lub pociągnięcia w górę wzdłuż rąk i nóg. Na brzuchu i klatce piersiowej wykonuj ruchy w kierunku wskazówek zegara.

Unikaj wrażliwych obszarów: Omijaj wrażliwe obszary skóry, takie jak pęknięcia, zranienia czy skaleczenia. Unikaj także szczotkowania twarzy, ponieważ skóra na twarzy jest bardziej delikatna i wrażliwa – tu wystarczy wspomniane wyżej masowanie.

Kontroluj nacisk: Stosuj delikatny nacisk podczas szczotkowania, aby uniknąć nadmiernego podrażnienia skóry. Szczotkuj skórę z umiarem, aby nie powodować bólu lub dyskomfortu.

Regularność i czas trwania: Szczotkowanie ciała można wykonywać codziennie lub kilka razy w tygodniu, w zależności od preferencji i reakcji skóry. Zalecany czas szczotkowania to około 5-10 minut, ale możesz dostosować to do swoich potrzeb.

Stosuj na suchą skórę: Szczotkowanie ciała powinno być wykonywane na suchej skórze przed kąpielą lub prysznicem. Szczotkowanie na suchej skórze pomaga usunąć martwe komórki skóry i stymuluje krążenie krwi.

Po szczotkowaniu: Po szczotkowaniu zaleca się skorzystanie z kąpieli lub prysznica, aby usunąć zeskrobane martwe komórki skóry. Po kąpieli lub prysznicu możesz nałożyć ulubiony, naturalny balsam beBIO, aby dostarczyć skórze niezbędnej porcji nawilżenia. 

Pobaw się włosami

Dziewczyny na pewno pamiętają godziny spędzone przed lustrem, zabawę włosami, naukę zaplatania warkoczyków i inne fryzjerskie eksperymenty. A gdyby tak znów do tego wrócić? Dla niektórych stosowanie odżywki czy maski do włosów to zbędna czynność. (A wcale tak nie jest!). Niektórym też zwyczajnie szkoda na to czasu, bo wiadomo, że takie kosmetyczne rytuały zajmują go więcej niż samo umycie włosów. Warto jednak wygospodarować przynajmniej dwa wieczory w tygodniu, by z tą odżywką się zaprzyjaźnić.  

Odżywki do włosów dostarczają składników odżywczych, które pomagają nawilżyć i odżywić włosy. Włosy narażone na działanie czynników zewnętrznych, suchego powietrza, stylizacji ciepłem czy chemicznych zabiegów mogą stać się suche, łamliwe i pozbawione blasku. Odżywki beBIO dogłębnie nawilżają, a składniki odżywcze w nich zawarte wnikają w głąb włosa, przywracając mu zdrowy wygląd. Składniki odżywcze zawarte w odżywkach, takie jak proteiny, witaminy, oleje roślinne czy ekstrakty roślinne, działają na włosy, wzmacniając je, zwiększając elastyczność i zapobiegając łamliwości. Pomagają również wygładzić łuski włosa, co przekłada się na poprawę gładkości i upragnionego blasku. Dodatkowo odżywki do włosów mają właściwości kondycjonujące, które ułatwiają rozczesywanie włosów i zmniejszają ryzyko ich łamliwości. Dobrze jest dostosować odżywkę do swojego typu włosów i problemów, z jakimi się borykasz, aby osiągnąć najlepsze rezultaty. W asortymencie beBIO znajdziecie różne warianty: do włosów normalnych, farbowanych, suchych, zniszczonych lub wrażliwych. 

Raz na jakiś czas warto wzbogacić „zabawę” także o maski do włosów. W słoiczku znajdziecie bardziej skoncentrowane i intensywne składniki niż w odżywce. Niestety maska do zazwyczaj wymaga dłuższego czasu działania na włosach niż odżywka. Dobrze, jeśli pozostanie na włosach nawet na pół godziny, aby składniki miały czas wniknąć w głąb włosa i zadziałać. To taka odżywcza bomba! 

BeActiveTV również w sklepach: