Kolejne obowiązki, niezałatwione sprawy i wieczny pośpiech. Od samego czytania czujesz, jak Twoje całe ciało się napina, a żołądek powoli skręca się w supeł? Nic dziwnego! Przewlekły stres i brak odpoczynku w dłuższej perspektywie mogą mieć fatalny wpływ na Twoje samopoczucie.

Na szczęście tutaj z pomocą przychodzi… relaksacja! To fantastyczne narzędzie, które pomoże Ci zwolnić, zatroszczyć się o swoje potrzeby oraz być bardziej tu i teraz. Przekonaj się, jak zaprosić te wszystkie piękne rzeczy do swojego życia i wyrusz z nami w świat głębokiego spokoju, relaksu i… odpuszczenia.

Czym jest relaksacja?

Pod tym pojęciem kryje się po prostu… praktyka relaksacyjna, która pomoże Ci zredukować napięcie w ciele, wyciszyć umysł i pozwolić mu odpocząć po pełnym wyzwań dniu. Jednym z jej przykładów jest tak zwana relaksacja prowadzona.

To metoda, w której krok po kroku jesteś przeprowadzana przez praktykę. W tym wypadku nie musisz zastanawiać się, co i kiedy robić – wszystko objaśnia Ci kojący głos, który towarzyszy Ci przez całą sesję. 

Relaksacja – jak zacząć?

Relaksacja – jak zacząć

Relaksacja prowadzona to fantastyczne ćwiczenie dla Twojego mózgu. Zwłaszcza, jeśli chodzi o uczenie go radzenia sobie ze stresem, napięciem i natłokiem myśli. Z jej pomocą możesz skupić się na swoim wnętrzu i pozwolić umysłowi odetchnąć od ciągłego rozmyślania, zamartwiania się i rozpamiętywania.

Nie oznacza to jednak, że wystarczy usiąść zamknąć oczy i cieszyć się totalnym spokojem. Przygotuj się na to, że niechciane myśli mogą i będą się pojawiać. Jednak zamiast je zwalczać, po prostu pozwól im płynąć i… odpuść. 

Zalety relaksacji 

Jednym z najważniejszych powodów, dla których warto stosować techniki relaksacyjne jest fakt, że towarzyszące im odczucia możesz przenieść… do codziennego życia! Im częściej będziesz sięgać po relaksacje, tym szybciej zauważysz ich pozytywne efekty.

Z każdą kolejną sesją Twój umysł będzie stawał się coraz bardziej spokojny a Ty sama staniesz się bardziej skupiona i świadoma. Nic dziwnego. Techniki relaksacyjne m.in. pomagają obniżyć poziom kortyzolu we krwi, pozwalają poprawić jakość snu, pozytywnie wpływają na samopoczucie i sposób, w jaki patrzymy na świat.

Dlatego warto, żebyś dała im szansę i zaprosiła je do swojego życia. Sama zobaczysz, ile dzięki temu może się w nim zmienić.

Relaksacje od Ewy Chodakowskiej

Nie masz czasu, by przeszukiwać internet w poszukiwaniu wartościowych technik relaksacyjnych? No to mamy doskonałą wiadomość, bo… nie musisz tego robić! W projekcie „BODY and MIND – SelfLOVE/SelfCARE” czeka na Ciebie aż 8 relaksacji, które będą publikowane na platformie BeActiveTV.

To fantastyczny odpoczynek dla ciała i umysłu, dzięki któremu zyskasz lepszy kontakt ze swoimi potrzebami oraz emocjami i złapiesz oddech w codziennym pędzie. Ich regularna praktyka pomoże Ci złapać wewnętrzny balans i odzyskać tak cenny spokój

Jak praktykować relaksacje z wyzwania „BODY and MIND – SelfLOVE/SelfCARE”

Zalety relaksacji

Jedną z największych zalet tych relaksacji jest fakt, że możesz praktykować je absolutnie wszędzie, a dzięki aplikacji BeActiveTV będziesz mieć je zawsze pod ręką. Jedyne, czego potrzebujesz, to przestrzeń, gdzie możesz wygodnie usiąść i nic nie będzie Cię rozpraszać. Każde z ćwiczeń trwa od 10 do 15 minut i ma formę relaksacji prowadzonej przez Ewę Chodakowską.

Dlatego gwarantujemy Ci, że znajdziesz na nie miejsce nawet w trakcie najbardziej zabieganego dnia.

Każda z 8 praktyk relaksacyjnych pomoże Ci zaopiekować się innym obszarem w Twoim życiu. Na BeActiveTV czekają już na ciebie ćwiczenia:

  1. NA DZIEŃ DOBRY 
  2. NA DOBRĄ NOC
  3. ODDECH

A już w kolejnych tygodniach pojawią się następne relaksacje, które pomogą Ci cieszyć się bardziej świadomym i spokojniejszym życiem. 

Zatroszcz się o siebie z projektem „BODY and MIND – SelfLOVE/SelfCARE” 

Zeszły rok obfitował w ogromne wyzwania, trudne sytuacje i mnóstwo niepewności. Masz pełne prawo, by po tych 12 miesiącach czuć frustrację, niepokój i zmęczenie. Aby pomóc Ci zrzucić ten ciężar z ramion i otworzyć się na to, co niesie ze sobą nowy rok, Ewa stworzyła projekt, jakiego jeszcze nie było!

BODY and MIND - SelfLOVE/SelfCARE

„BODY and MIND – SelfLOVE/SelfCARE” to 55 inspirujących dni wypełnionych miłością do siebie i wsłuchiwaniem się w swoje potrzeby. To absolutnie wyjątkowa okazja, by w końcu zadbać o ciało, umysł i ducha tak jak na to zasługują!

Ale spokojnie, nie będziesz w tym wszystkim sama. Wspierać Cię w tym będzie plan ćwiczeń, diety i relaksacji, które zapewnią Ci solidny zastrzyk dobrej energii na cały nadchodzący rok. 
Chcesz doświadczyć tego wszystkiego na własnej skórze i rozpocząć budowanie szczęśliwszego, zdrowszego i bardziej satysfakcjonującego życia?

Już dziś dołącz do projektu „BODY and MIND – SelfLOVE/SelfCARE” i wypróbuj relaksacje od Ewy Chodakowskiej.

BeActiveTV również w sklepach: