W Walentynki miłość jest odmieniana przez wszystkie przypadki. Dlatego postanowiliśmy wykorzystać ten czas, by zachęcić Cię do zadbania o relację… z samą sobą! Nie wiesz, jak się za to zabrać? Spokojnie! Pomogą Ci w tym self-love i self-care. Sprawdź, czym są i jak możesz zaprosić je do swojego życia!

Self-love - pokochaj siebie

Self-love i self-care – co daje miłość do siebie

Miłość do siebie (self-love) i dbanie o siebie (self-care) to najpiękniejsze prezenty, jakie możesz sobie podarować – nie tylko z okazji Walentynek. To źródło ogromnej wewnętrznej siły i niewyczerpanej radości. W praktyce oznacza to traktowanie siebie jak najlepszej przyjaciółki – z miłością, życzliwością i zrozumieniem. Bez obwiniania i wytykania błędów oraz potknięć, za to z dbałością o swoje potrzeby i emocje. 

Self-love to także pierwszy krok to tworzenia szczęśliwych i satysfakcjonujących relacji z innymi. Gdy jesteś autentyczna i pogodzona ze sobą, to stajesz się także bardziej otwarta na ludzi i przyciągasz tych właściwych. A wraz z nimi w Twoim życiu pojawiają się prawdziwa miłość i szczera przyjaźń.

Sposoby na self-love – najpierw pokochaj siebie

Kochaj siebie – jak to łatwo powiedzieć, prawda? Jeśli czujesz, że jest to dla Ciebie wyjątkowo trudne, to mamy dobrą wiadomość – nie jesteś w tym sama! Nawet jeśli miłość do siebie nie przychodzi Ci jeszcze naturalnie, to istnieją sprawdzone sposoby, by zaprosić self-love i self-care do swojego życia na stałe. Oto najpopularniejsze z nich!

#1 Przebacz sobie dawne błędy

Nie myli się tylko ten, kto nic nie robi, a popełnianie błędów jest nieodłącznym elementem bycia człowiekiem. Dlatego zamiast stale je rozpamiętywać i żyć przeszłością, wybacz sobie – szczerze i z głębi serca. 

Self-love - pokochaj siebie

#2 Praktykuj relaksacje

Relaksacje prowadzone są fantastycznym sposobem na pielęgnowanie self-love i self-care. To głęboko wyciszająca i kojąca praktyka, przez którą jesteś przeprowadzana krok po kroku. Na BeActiveTV czeka na Ciebie zestaw relaksacji prowadzonych, który specjalnie dla Ciebie przygotowała Ewa Chodakowska. Wypróbuj je już teraz i poczuj, jak ogarnia Cię spokój.

#3 Jedz zdrowo

Miłość własna wyraża się zarówno w tym, jak o sobie myślisz, jak i w sposobie, w jaki traktujesz ciało. Dlatego zadbaj o to, by na Twoim talerzu jak najczęściej gościły owoce, warzywa i zdrowe, nieprzetworzone produkty. Nie masz czasu na samodzielne komponowanie i wymyślanie posiłków? Na BeDiet możesz liczyć na opiekę osobistego dietetyka, który ułoży dla Ciebie Plan Diety dopasowany do Twoich potrzeb, aktywności i preferencji smakowych!

Self-love walentynki

#4 Zabierz siebie na…randkę!

Walentynki są wspaniałą okazją, by zapoczątkować tę tradycję! Długi spacer, jedzenie z ulubionej knajpki lub obejrzenie ukochanego filmu – nie ma jednego dobrego sposobu na wieczór w stylu self-love. Postaraj się, by znaleźć czas dla siebie przynajmniej raz w tygodniu i przeznaczyć go na rzeczy, które sprawiają Ci najwięcej radości. 

#5 Mów sobie komplementy

Jednym z elementów self-love jest także mówienie sobie miłych rzeczy. Jak to zrobić? Po prostu stań przed lustrem i powiedz na głos, co w sobie lubisz, podziwiasz i szanujesz. Na początku możesz czuć się nieco skrępowana, ale to szybko minie!

Self-love - pokochaj siebie

# 6 Dbaj o swoje otoczenie

Twoje otoczenie ma ogromny wpływ na to, jak wygląda Twoja codzienność. Dlatego śmiało wypełniaj swoją przestrzeń kolorami, roślinami i przedmiotami, które sprawiają, że czujesz się komfortowo.

#7 Spełniaj marzenia

Zarówno te małe, jak i nieco większe. Nieważne, czy planujesz przebiec maraton, pożegnać zbędne kilogramy, czy po prostu postawić pierwszy krok na macie. Najważniejsze jest, by realizacja celu sprawiała Ci radość i dawała satysfakcję. Pamiętaj też, żeby nie rezygnować tylko dlatego, że spełnienie marzeń wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Spełniaj marzenia

#8 Otaczaj się życzliwymi ludźmi

Zadbaj o to, by w kręgu najbliższych Ci osób znalazły się przede wszystkim takie, które wspierają Cię i rozumieją. Nic tak nie sprzyja rozwijaniu self-love, jak sprawdzony krąg przyjaciół!

#9 Stawiaj granice

Mówienie “nie” to także element self-care. Dlatego wyraźnie stawiaj granice i reaguj, gdy ktoś próbuje je przekroczyć. Bądź przede wszystkim wierna sobie i zawsze stawaj po swojej stronie. W końcu jesteś osobą, z którą spędzisz całe swoje życie. 

Self love

#10 Badaj się regularnie

Zatroszcz się o siebie i raz w roku zabierz się na badania kontrolne. Twoje zdrowie to Twój najcenniejszy skarb, więc dbaj o niego należycie. Zasługujesz na to! 

#11 Bądź aktywna

Regularna aktywność fizyczna zapewni Ci solidny zastrzyk endorfin i pomoże uwolnić nagromadzony stres oraz napięcie. Rower? Fitness? A może joga energize? Sprawdź, jaki sport sprawia Ci najwięcej radości i po prostu… baw się ruchem! Na BeActiveTV znajdziesz treningi o różnym poziomie intensywności i czasie trwania, dzięki czemu z łatwością dopasujesz je do swojego planu dnia i preferencji! Odwiedź BATV i wypróbuj je już teraz!

 pokochaj siebie

#12 Śmiej się… głośno!

Śmiech to doskonałe antidotum na stres i radzenie sobie z drobnymi potknięciami. Dlatego nie żałuj go sobie i zarażaj nim innych. 

#13 Bądź sobą

Przestań dopasowywać się do cudzych oczekiwań! Jesteś absolutnie wyjątkowa, mądra i po prostu fantastyczna. Pamiętaj, że ludzie, którym naprawdę na Tobie zależy będą kochać Cię ze wszystkimi Twoimi zaletami i wadami.

Self-love pokochaj siebie

#14 Zrozum i kochaj siebie

Świadomość własnych potrzeb jest ogromnie ważnym elementem w praktyce self-love. Dlatego każdego dnia poświęć kilka minut, by pobyć sam na sam ze swoimi myślami oraz emocjami. Pozwoli Ci to zaprzyjaźnić się z nimi i lepiej je zrozumieć.

Pokochaj siebie z Projektem Body&Mind

Czujesz, że idea self-love jest Ci bliska i chcesz wiedzieć, jak jeszcze skuteczniej wcielać ją w życie? Weź udział w Projekcie Body&Mind przygotowanym przez Ewę Chodakowską. Czeka tu na Ciebie 55 wyjątkowych dni, podczas których zatroszczysz się o swoje Ciało, Umysł i Duszę z pomocą relaksacji prowadzonych, zdrowej diety i treningów. A to wszystko w Twoim własnym tempie i bez zbędnej presji. Dołącz do Projektu Body&Mind już teraz i zaproś self-love i self-care do swojego życia!

Body&Mind

BeActiveTV również w sklepach: