Kolejny cel do osiągnięcia, kolejne niecierpiące zwłoki zadanie i kolejne spełnianie własnych oraz cudzych oczekiwań… W natłoku obowiązków i tysiąca spraw do załatwienia dbanie o siebie często schodzi na dalszy plan. Dążenie do nieistniejącego ideału to szalenie męcząca i niewdzięczna praca, bo… ideałów po prostu nie ma. Dlatego już dziś rzuć perfekcjonizm w kąt i postaw na self care!

Self care – co to takiego?

Najprościej rzecz ujmując self care to dbanie o siebie i swoje potrzeby. To szczera i piękna miłość do siebie, dzięki której traktujesz swoje ciało oraz umysł jak najbliższych przyjaciół, którym należy się troska i uwaga. Z pewnością niejednokrotnie miałaś sytuację, gdy rzucałaś wszystko i pędziłaś wesprzeć przyjaciółkę. Dzięki praktykowaniu self care nauczysz się, by z równym oddaniem dbać także o… siebie. Bez poczucia winy i wyrzutów sumienia!

Self care – co to takiego

Dbanie o siebie – dlaczego jest tak ważne?

Self care to absolutny fundament zdrowego i szczęśliwego życia. To także klucz do udanych relacji z sobą i innymi. A to dopiero początek zalet, jakie skrywa w sobie pełne miłości dbanie o siebie.

Lepsze samopoczucie

Badania pokazały, że praktykowanie self care pomaga zredukować poziom niepokoju, stresu i złości. Jest także świetnym sposobem na poprawę koncentracji i zwiększa poziom energii oraz szczęścia. 

Zdrowsze ciało

Naukowcy udowodnili także, że dbanie o siebie i swoje potrzeby pomaga zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób serca, nowotworów i udaru. 

Self care – co to takiego

Bardziej satysfakcjonujące relacje

Kiedy jesteś pełna miłości własnej, łatwiej jest Ci dzielić się nią ze światem. Zdrowa i szczęśliwa relacja z samą sobą sprawia także, że przyciągasz do siebie podobnie myślących ludzi i jesteś w stanie lepiej zadbać o bliskie Ci osoby.

Zdrowy styl życia

Istotą self care jest umiejętność rozpoznania i zaspokajania swoich potrzeb. W ten sposób zaczynasz większą uwagę przykładać do tego, jak o siebie zadbać i co może Ci w tym pomóc. Dzięki temu łatwiej przychodzi Ci wdrożenie zdrowych nawyków, takich jak np. regularne treningi i zbilansowana dieta.

Self care, czyli jak zadbać o siebie

Nie ma jednego właściwego sposobu na praktykowanie self care. Jeśli więc zastanawiasz się, jak zacząć dbać o siebie, to w pierwszej kolejności zastanów się, co sprawia Ci radość i daje satysfakcję. Dla ułatwienia możesz skorzystać z naszej listy z podpowiedziami!

Znajdź czas dla siebie

Wystarczy zaledwie 15-30 minut dziennie, w których będziesz mogła skupić się w 100% na sobie i swoich potrzebach. Wydaje Ci się, że to dużo? Policz, ile czasu poświęcasz na oglądanie telewizji lub scrollowanie mediów społecznościowych i sama dokonaj wyboru!

Spróbuj relaksacji prowadzonych

Szukasz sposobu na odprężenie, ale nie wiesz, jak się do niego zabrać? Relaksacje prowadzone są dla Ciebie! Wystarczy, że zamkniesz oczy i podążysz za instrukcjami kojącego głosu płynącego z nagrania, by poczuć, jak Twoje ciało i umysł pozbywają się stresu oraz napięcia.

relaksacje prowadzone

Postaw na aktywność fizyczną 

Ruch to naturalny sposób na zapewnienie sobie solidnej dawki endorfin i dobrego samopoczucia. Joga, rower, a może długie spacery? Aktywność powinna sprawiać Ci przede wszystkim radość, dlatego śmiało eksperymentuj z jej rodzajem. Pamiętaj, że na BeActiveTV.pl czeka na Ciebie ponad 80 różnorodnych treningów na wszystkich poziomach zaawansowania, więc z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie!

Spróbuj odkryć pasję

Oddawanie się pasji pomaga odciąć się od otaczającego Cię świata i pozwala złapać tak potrzebny dystans. Nie jesteś pewna, co lubisz robić w wolnym czasie? Nic nie szkodzi! Nowe hobby możesz odkryć w absolutnie każdym wieku! Gotowanie, sport, słuchanie muzyki, a może prace w ogrodzie? Eksperymentuj i sprawdzaj, co sprawia Ci najwięcej radości i… po prostu to rób!

Pielęgnuj pasje

A gdy już odkryjesz swoją pasję, to nie zapomnij o tym, by koniecznie wpisać ją w swój grafik! Niech ten rodzaj self care będzie stałym punktem w Twoim kalendarzu – równie istotnym, jak spotkanie w pracy lub rodzinne zobowiązania.

Pielęgnuj pasje

A jeżeli chcesz poznać inne sposoby na ZADBANIE o ciało i umysł, to już teraz pobierz DARMOWY E-BOOK z rytuałami self-care! W środku znajdziesz aż 55 PORAD i ĆWICZEŃ, z których pomocą USPOKOISZ myśli, ZADBASZ o zdrowie, nauczysz się WSŁUCHIWAĆ w swoje potrzeby i wypełnisz swoje życie MIŁOŚCIĄ do siebie i innych!

Nasz  bezpłatny e-book to Twój niezastąpiony przewodnik po świecie SELF-LOVE i SELF-CARE, dzięki któremu wypełnisz swoje życie AKCEPTACJĄ, RADOŚCIĄ i POZYTYWNYMI emocjami 🙂

BeActiveTV również w sklepach: